Chirurgia plastyczna

Korekcja powiek

CZAS TRWANIA
1h
ZNIECZULENIE
miejscowe z premedykacją/dożylne złożone
POBYT W KLINICE
3h

Korekcja powiek – blefaroplastyka polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry oraz tłuszczu
z okolicy powieki, co w efekcie powoduje optyczne powiększenie oka oraz poprawę jakości widzenia.
Zabieg może obejmować powiekę górną lub dolną.

Dlaczego nasza klinika?

  • Artur Gromadziński jest jednym z nielicznych lekarzy w Polsce i w Europie, którzy posiadają jednocześnie specjalizację II stopnia z chirurgii plastycznej oraz specjalizację II stopnia z chirurgii onkologicznej.
  • Klinikę Gromadziński Zespół Medyczny tworzą specjaliści dla których medycyna jest pasją i których cechuje nieustanna chęć poszerzania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności.
  • W naszej klinice najwyższe standardy chirurgii plastycznej łączymy z doświadczeniem z zakresu onkologii.

Korekcja opadnięcia powiek polega na skorygowaniu opadających powiek, a w efekcie na optycznym powiększeniu oka. Zabieg może obejmować powiekę górną lub dolną (usunięcie nadmiaru skóry, rozciągniętej część mięśnia okrężnego oka i usunięcie tkanki tłuszczowej okolicy powiek). Efekt operacji utrzymuje się od kilku do kilkunastu lat.

Możliwe są trzy opcje wykonania zabiegu:
I. korekcja powiek górnych;
II. korekcja powiek dolnych;
III. korekcja powiek górnych i dolnych.

Operacja polega na nacięciu powieki (powiekę górną nacina się w bruździe na powiece górnej, czyli miejscu jej zagięcia, a powiekę dolną około 1-2 mm poniżej linii rzęs), a następnie na usunięciu nadmiaru skóry, rozciągniętej części mięśnia i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym (dożylnym złożonym), w trybie ambulatoryjnym (pobyt kilkugodzinny) lub w znieczuleniu miejscowym z premedykacją ( pobyt około 2-3 godziny).

Każdy zabieg chirurgiczny jest obciążeniem organizmu. Dlatego nasi specjaliści zawsze przeprowadzają wywiad kwalifikujący do zabiegu. Ogólne warunki przeprowadzenia operacji to:

  • dobry stan zdrowia (nie wykonujemy zabiegów w okresie infekcji, szczególnie górnych dróg oddechowych);
  • przed zabiegami zaplanowanymi w znieczuleniu ogólnym (dożylnym złożonym) przeprowadzana jest konsultacja anestezjologiczna;
  • nie przeprowadza się zabiegów w czasie menstruacji ze względu na obniżoną krzepliwość krwi;
  • przed zabiegiem należy wykonać badania krwi: morfologie oraz krzepliwość krwi ( * w dniu zabiegu wyniki badań krwi powinny być nie starsze niż miesiąc)
  • wskazane jest, aby Pacjent był zaszczepiony przeciw WZW typu B (żółtaczka zakaźna), jednak nie jest to warunek konieczny do przeprowadzenia zabiegu.

Po zabiegu na 3 dni założone są plastry zabezpieczające szwy. Szwy zdejmowane są po 7 dniach od operacji. W tym okresie wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej (unikanie gwałtownych ruchów i wysiłku fizycznego). Konieczne jest również stosowanie okładów na powieki z kwasu bornego.

Obrzęk okolicy oczu oraz zasinienia, które mogą pojawić się po operacji, zwykle ustępują po kilku dniach od zabiegu. Możliwe jest wystąpienie odczynowego zapalenia spojówek (zazwyczaj po kilku dniach objawy te zanikają). Po zabiegu przez 7 dni, wskazane jest wykonywanie okładów na powieki.
Ostateczny wynik operacji uzyskuje się zazwyczaj około 3 miesiąca po jej wykonaniu.

Opinie naszych pacjentów

Zapraszamy do kontaktu

Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Dowiedz się więcej

+48 (61) 833 24 38